+90 532 436 33 35
 info@mostasarim.com
 Instagram

MOS TASARIM

Şömine Odunu

Ürünleri Gör

MOS TASARIM

Doğanın Sanatla Buluştuğu Yer

Galeriyi Gez

MOS TASARIM

Siz Hayal Edin Biz Yapalım. Ya Da Bize Bırakın Sizin İçin Yapalım.

Ürünleri Gör

MOS Tasarım olarak uzunca bir süredir özgün ve butik tasarımlar, dekoratif ahşap ürünler ve ahşap renovasyonuyla bu sektörde yer almaktayız. Konusunda deneyimli uzman kadrosu, modern hizmet anlayışı, kalite ve satış sonrası hizmetlerinden ödün vermeden Türkiye’nin en seçkin markası olma yolunda hızla emin adımlarla ilerlemekteyiz. Masif ve rustic ağaç ürünlerinde birçok ürün çeşidini engin tecrübelerimize dayanarak tamamen kendi özgün tasarım anlayışımızla imal etmekteyiz.

Bu ürünlerden bazıları; Doğal kütük masa, ahşap sehpa, eski kapıların renovasyonu, ahşap oymacılık, ahşap dresuar, ahşap cila yapımı, tv üniteleri, konsollar, mühimmat sandıklarından tasarımlar, kitaplıklar, banyoda lavabo altlığı, lambaderler, sarkıt lambalar, ayna, servis tabakları ve ahşap duvar tasarımlarıdır.

Firmamız için kalite ve hizmet kadar önemli olan bir değer de, ürünümüzü uygun bir maliyet ve fiyatla sunmaktır. Bu kendimizden çok müşterilerimiz için duyduğumuz bir sorumluluk duygusudur.

Açıklık, Şeffaflık ve Dürüstlük müşterilerimizin bize duydukları güveni doğuran en temel özelliklerimizdir. Tüm iş ve hizmetlerimizde bunu korumak gerektiğinin bilincindeyiz.

Serkan PINAR, Koordinatör

Kendinize özgü tasarımınız varsa siz hayal edin biz gerçekleştirelim. Ya da siz bize bırakın en özgün tasarımı sizin için biz yapalım.

 

Hizmet Politikamız

- Yapılan bütün çalışmaları ilgili kanun, tüzük ve yönetmeliklere uygun olarak gerçekleştirmeyi,

- Milli ve Uluslararası standartlarda ürün ve hizmet sunmayı,

- Müşteri şikayetlerini etkin olarak ele almayı,

- Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim sistemi performanslarını sürekli iyileştirmek için süreçlerimize yönelik amaç ve hedefler koymayı, bu amaç ve hedefleri periyodik olarak gözden geçirmeyi,

- Üretim ve Hizmet için yapılan her işte, önce İş Güvenliğini düşünmeyi, iş kazaları ve meslek hastalıklarını minimize etmeyi,

- Çevreye karşı duyarlı olmayı, atıkları azaltmayı, geri dönüşüm oranını artırmayı, doğal kaynakların kullanımını azaltmayı,

- İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri başta olmak üzere çalışanlarımızın eğitim ihtiyaçlarına öncelik vererek bilinçli ve profesyonel bir çalışan kadrosuna sahip olmayı,

- Sürekli iyileştirmeler yaparak teknolojiye uyum sağlamayı,

- Kalite, Çevre ve İş Sağılığı ve Güvenliği Politikası olarak kabul ve taahhüt etmiştir.

Siparişe özel tasarlanan sandalyelerden masalara, sehpalardan çeşmelere kadar tüm ahşap ürünlerle evinize veya işyerinize güzellik katın.

Doğal kütük masa ve ahşap sehpalar,  kendilerine has doğal desenleri, hareli ve lifli yapısıyla mekânlarında doğallığı yaşamak isteyenler için güzel bir alternatif olacaktır.

Son zamanlarda doğal ahşap tasarımların dekorasyonda daha çok tercih edilir olduğunu görüyoruz. Kuşkusuz dekoratif amaçlı olarak en çok kullanılan ahşap ürünlerin başında ise doğal ahşap masa ve sehpalar gelmektedir. Kendilerine has görünümleri, dokunulduğu zaman verdiği hisle, kullanıcılarına içinden kopup geldiği doğayı yaşatabilmektedir. Betonlaşmanın artması ile insanların doğaya yakın olma dürtüsü, bu tasarımların hayatımızın içine daha da çok dâhil olmasını sağlamaktadır. Doğal ahşap tasarımların ağırlıklı kullanıldığı mekânlar ise ahşabın samimiyeti ve sıcaklığının yanı sıra kazandığı rüstik görüntü ile daha çok tercih edilir hale gelmişlerdir.

Yaşam alanlarında doğallık arayanların bir numaralı tercihi olan ağaç masaların yani kütük masaların, birçok ağaç çeşidinden üretimi yapılmaktadır. Bu ağaçların bazıları yerli, bazıları ise yurt dışından temin edilmektedir.  Kullanılan yerli ağaçlardan bazıları akçaağaç, ardıç, çınar, ceviz, meşe, kestane, dut, kiraz, armut, dişbudak gibi çeşitli sert ağaçlardır. Yabancı ağaç en çok kullanılanı ise Afrika Teak ağacı olarak bilinen iroko’dur. Her ağacın yapısı ve özellikleri birbirinden çok farklıdır. Hangi ürünü tercih edeceğinize ise tamamen kişisel zevkiniz karar vermelidir.  Ahşap sehpalar genel olarak tek parçadan üretilebilmekte ama ahşap masalar ağaç genişliğine göre bir veya birden fazla parçalardan oluşmaktadır. Bu durum sağlamlık ve kullanım açısından fark yaratmamaktadır.

Ahşap masa yapımında en çok tercih edilen ağaç türü ceviz ağacıdır. Ceviz ağaçlarında iki farklı renk tonu yakalamak mümkündür. Piyasada bulunan Amerikan cevizi olarak bilinen ceviz ağacı özü siyah kenarları ise daha açık renklidir. Yerli ceviz ağacının ise özü ve kenarları daha koyu renklidir. Ceviz ağacının bol hareli görüntüsü ve kendine has kokusu mekânlara ayrı bir estetik katmaktadır. Ceviz ağacından evlerde yemek masası, sehpa,  ofislerde de çalışma masası, kitaplık veya konsol olarak tercih edilebilirsiniz.

Meşe, Dişbudak, Çınar ve Kestane ağaçları da tercih edilebilecekler arasındadır. Sert ağaçlardan olan meşe ve dişbudak ağaçlarının rengi çok açıktır. Ceviz gibi daha koyu renkli ağaçlara nazaran farklı harelere sahiplerdir.

Doğal ahşap kullanılarak birçok tasarım yapılabilmektedir. Tv üniteleri, konsollar, kitaplıklar, banyoda lavabo altlığı, lambaderler, sarkıt lambalar, ayna, servis tabakları ve ahşap duvar tasarımları olarak iç dekorasyonun birçok alanında kullanımını görmekteyiz. İnsanların doğaya ve eskiye olan özlemi dekorasyonda da eskiye yani doğallığa dönüş yapmayı sağlamıştır. Bu nedenle doğal ahşap ürünlere olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Siz de eğer doğal tasarım ürünleri evinizde görmek istiyorsanız kütük ağaç masalardan beğenmekle işe başlayabilirsiniz.

Doğal Ahşap Masa Alırken Dikkat Edilecek Hususlar;

- İç mekânda kullanılacak masif tasarımların yapımında kullanılan ağacın nem oranını mutlaka düşük, kuru ağaç sınıfında olması gerekir. Mümkünse kurutma işleminden sonra nemi alınan ağaç kütüklerinin belirli bir zaman iklimlendirme odalarında beklemesi ahşabı uzun süre kullanabilme açısından önemlidir. Aksi durumda ahşapta zamanla dönme-çatlama gibi şekil bozuklukları oluşacaktır.

- Ahşap masaların ve sehpaların yüzeyine uygulanan cila işlemi doğal olmalıdır. Selülozik esaslı cila uygulamaları sağlık açısından sakıncalıdır.

- Masa yapımında kullanılan ağacın bakteri barındıracak özellikte olmaması gerekir.

- Ağaç canlı bir malzemedir ve yıllık bakımlarını yapmanız gerekmektedir.

- Doğal ağaç materyalleri direkt olarak suyla temas ettirmemeye özen gösteriniz

Her türlü soru, sorun, istek, geri bildirimler için aşağıdaki mail formunu kullanabilirsiniz.

İletişim Formu

Lütfen yıldız ile işaretlenmiş alanları doldurduğunuzdan emin olunuz.

Yukarıda girmiş olduğunuz bilgiler en fazla 30 gün süre ile depolanır.

İletişim Detayları

 +90 312 235 23 58
 +90 312 235 46 18
 +90 532 436 33 35
 info@mostasarim.com
 Çayyolu Mah. 2432.Cad. 165/1 Çankaya / ANKARA / TÜRKİYE